O nas

Dom Kultury – Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej, jest instytucją kulturalną poświęconą pamięci żołnierzy Samodzielnej Grupy Operacyjnej Polesie dowodzonej przez generała Franciszka Kleeberga. Placówka jest wyrazem hołdu mieszkańców i miejscowych władz oddanym wobec tych, którzy na przełomie września i października 1939 r. walczyli za wolną Polskę.
Budynek został oddany do użytku w 50 rocznicę bitwy pod Wolą Gułowską, tj. w 1989 r., ale od tamtego czasu został poddany dość znaczącym zmianom.

Nasza placówka ma charakter wieloczynnościowy. Jest siedzibą Stowarzyszenia Pamięci Czynu Bojowego Kleeberczyków, Towarzystwa Przyjaciół Woli Gułowskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej, a także oddziału pocztowego. Jest ona miejscem spotkań dla okolicznych mieszkańców, a także turystów i pielgrzymów, odwiedzających Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września (oddalone od Domu Kultury o ok. 100 metrów).

Dodatkowo organizujemy:
– przyjęcia,
– szkolenia,
– warsztaty o tematyce kulinarnej, historycznej, militarnej, ludowej,
– wycieczki.
W Domu Kultury działa również szkółka rzeźby ludowej. Prowadzone są także zajęcia muzyczne i taneczne.

W skład instytucji wchodzą:
– nowoczesne multimedialne Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków, które po przebudowie w 2014 r. jest jedną z najatrakcyjniejszych tego typu placówek w tej części Polski. Odwiedzający Muzeum, bardzo chwalą, zarówno bogatą ekspozycję, jak i nowoczesną formę przekazu o przeszłości dostosowaną do wieku i wiedzy historycznej zwiedzającego. Liczne multimedia przenoszą naszych gości do tragicznego 1939 r.
– izba regionalna,
– sala ludowa,
– sala myśliwska,
– pokoje dla gości,
– kawiarnia,
– sala widowiskowa,
– kafejka internetowa,
– sala warsztatów rzeźby ludowej.